Мовні способи вираження каузативності

Глущук–Олея Ганна Ігорівна, асп.

Київський національний лінгвістичний університет

2010.– Vol. 4 : 155-159Pdf

У статті розглянуто важливе у комунікативному аспекті питання мовного вираження каузативних відношень, відображено механізми функціонування категорії каузативності у сучасній іспанській мові через засоби її реалізації у каузативних конструкціях та у дієсловах із семою каузативності.

Ключові слова: каузативність, мовна категорія каузативності, каузативні конструкції, каузативні дієслова.

В статье рассматривается важный в комуникативном аспекте вопрос языкового выражения каузативных отношений; отображены механизмы функционирования категории каузативности в современном испанском языке посредством способов её реализации в каузативних конструкциях и глаголах с семой каузативности.

Ключевые слова: каузативность, языковая категория каузативности, каузативные конструкции, какузативные глаголы.

The article takes a view of important in a communicative aspect question of linguistic expression of causal relations and reflects the mechanisms of causal category functioning through means of its realization in causal constructions and verbs containing causal seme in contemporary Spanish.

Key words: causativeness, linguistic category of causativeness, causative constructions, causative verbs.

1. Веливченко В.Ф. Языковые средства реализации каузативно-следственных отношений в тексте: дисс. …канд. филол. наук: спец. 10.02.04 “Германские языки” / В.Ф. Веливченко. – К., 1989. – 192 с.
  2. Корди Е.Е. Модальные и каузативные глаголы в современном французском языке / Е.Е Корди. – Л.: Наука, ЛО, 1988. – 165 с.
  3. Сымулов М.Г. Способы выражения каузативных отношений в разноструктурных языках: Дисс. …канд. филол. наук: спец. 10.02.20 “Сравнительно-историческое, типологическое и сопоставительное языкознание” / М.Г. Сымулов. – Чебоксары, 2006. – 198 с.
  4. Терёшина Ю.В. Межкатегориальные связи каузативных конструкций: Автореф. дисс. … канд. филол. наук: спец. 10.02.19 “теория языка” / Ю.В. Терезина. – Ижевск, 2008. – 20с.
  5. Aranda Ortiz A. La expresión de la causatividad en español actual / A. Aranda Ortiz. – Zaragoza: Libros Pórtico, 1990. – 208 p.
  6. Cano Auilar R. Estructuras sintácticas transitivas en el español actual / R. Cano Aguilar. – Madrid: Gredos, 1987. – P. 220-255.
  7. Gozalo Gómez P. La expresión de la causa en castelleno / P. Gozalo Gómez. – Madrid: Ediciones de la Universidad Autónoma de Madrid, 2004. – 136 p.
  8. Moreno Cabrera J. C. Curso universitario de lingüística general / J. C. Moreno Cabrera. – Madrid: Síntesis, 1991. – P. 480-550.

Джерела ілюстративного матеріалу:

1. Pérez-Reverte A. El Maestro de esgrima / A. Pérez-Reverte. – Madrid: punto de lectura. Novena edición, 2005. – 399 p.
  2. Vicent M. Tranvía a la Malvarrosa / M. Vicent. – Madrid: Santillina, S.A. (Alfaguara), 1996. – 209 p.